Jak czyścić płytki w łazienkach?

Jak czyścić płytki w łazienkach?

Ładna i estetyczna łazienka – to marzenie każdej gospodyni domowej. Staramy się zawsze robić wszystko by pomieszczenie to niejako zachęcało nas abyśmy w nim przebywali i się relaksowali. Zazwyczaj najwięcej uwagi przy sprzątaniu łazienki, musimy poświęcić naszym płytkom ułożonym na ścianach czy podłodze. Zajmują one sporą powierzchnię, a ponadto lubią się one brudzić. Aby ułatwić wszystkim dbanie o nienaganny wygląd płytek w łazience, podamy kilka metod ich oczyszczania.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że płytki hiszpańskie do łazienki najlepiej jest czyścić zaraz po kąpieli, gdy w powietrzu jest jeszcze para pochodząca z używanej przez nas wody. Jeżeli w łazience będzie „zaparowane” brud o wiele łatwiej będzie od płytek odchodzić, co znacznie ułatwi nam zadanie. Czyszcząc płytki, warto użyć płynu do czyszczenia glazury i szmatki z mikrofibry (nie zostawia ona smug, zacieków itp.). Jeżeli nie mamy akurat pod ręką płynu do czyszczenia, możemy go sobie przygotować sami. Musimy po prostu wymieszać ciepłą wodę z octem (proporcja 3/1). Ocet ma właściwości dezynfekujące, a ponadto po użyciu takiego roztworu nasze płytki będą lśniące. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie amoniaku. Do 4 litrów wody powinniśmy dodać pół szklanki amoniaku i bród będzie praktycznie sam odchodził. Nie zapomnijmy tylko po czyszczeniu spłukać płytek wodą.

Jeżeli nasze płytki hiszpańskie do łazienki są bardzo zabrudzone, powinniśmy do ich czyszczenia przygotować specjalną pastę. W tym celu musimy zmieszać sól emską z płynem do mycia naczyń. Skuteczność gwarantowana (nie zapomnijmy tylko spłukać płytek wodą po czyszczeniu). Spore kłopoty jeśli chodzi o czyszczenie mogą nam sprawiać fugi. Dlatego warto czyścic je szczoteczką do zębów wykorzystując proszek do pieczenia albo sodę oczyszczoną. Gdy znajduje się na fugach grzyb, możemy użyć specjalnego preparatu do odgrzybiania lub zmywacza do paznokci.

Pamiętajmy, by nasze płytki były czyste i czyszczenie ich nie sprawiało nam kłopotu, należy o je czyścić systematycznie i często. Dzięki temu, na ich pielęgnacje nie będziemy musieli poświęcać zbyt dużo czasu. 

Podobne artykuły
Meblowanie po przeprowadzce. Nie zawsze uda się wszystko od razu

Meblowanie po przeprowadzce. Nie zawsze uda się wszystko od razu

Wybieranie pieniędzy z innego bankomatu

Wybieranie pieniędzy z innego bankomatu

Opryszczka warg sromowych

Opryszczka warg sromowych

Holenderski karnawał

Holenderski karnawał

Zakup ubrań przez Internet

Zakup ubrań przez Internet