Na co wypada zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnię samochodów?

Na co wypada zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnię samochodów?

Wybór firmy wynajmującej auta nie jest kwestią banalną. Najistotniejszym argumentem, który wybieramy są koszty. Jednakże czy to wszystko? Czego wymagać w standardzie, o co warto powalczyć, a na co trzeba uważać. Jak nie dać zrobić się w balona? Zobacz przewodnik i zobacz na co powinieneś zwrócić uwagę.

Firmy wypożyczające zazwyczaj oferują modele aut najpopularniejsze na rynku. Przyczyny są często oczywiste. Klienci szukają aut w niskiej cenie. W obecnych czasach rzadko kto chce zapłacić za samochód więcej niż niezbędne minimum. Z tego powodu w ofertach wypożyczalni poszukujemy aut rodzinnych lub miejskich.

Jak prawidłowo wybrać samochód? Ważnym tematem jest stan techniczny aut. Podrdzewiałe nadkola, niedomykające się drzwi – nie każda firma dba o wizerunek. Wykupione ubezpieczenie OC, AC, przegląd techniczny to w dzisiejszych czasach kanon, natomiast czy dotrzemy do celu bez wizyty u mechanika. Dobrą praktyką jest sprawdzenie opinii. Przykładem mogą być wyszukania na frazę wynajem samochodów Tarnów. W ten sposób trafimy na fora oraz blogi z postami poprzednich klientów. Zerknij na wiek przedsiębiorstwa wypożyczającego. Starsze firmy wzbudzają większe zaufanie. Natomiast jednostka znajdująca się na rynku poniżej 2 lat może nie podołać naszym oczekiwaniom, chociaż często bywa inaczej. Ważna jest również umowa wynajęcia. Na ogół mamy w niej określony limit pokonanych kilometrów, a za każdy następny płacimy dodatkowo. Auto często wynajmujemy na dłuższe trasy – czy dostaniemy nawigację w cenie, czy też należy za nią dopłacić. Inną rzeczą, za którą na ogół należy dopłacić jest fotelik dla dziecka. Wiele przedsiębiorstw oferuje bezpłatne podstawienie auta.

Firmy wypożyczające mają swoje określone obowiązki klienta. Pierwszym jest wiek wypożyczającego a także data wydania prawa jazdy. Bardzo często niezbędny jest wiek ponad 20 lat a także staż za kółkiem ponad 1-2 lat. Na ogół wypożyczalnie oddają auta zatankowane do pełna oraz żądają tego samego przy zdawaniu pojazdu. Trzeba też wspomnieć, że umowa jest zawsze na jedną osobę – kierowcę. Za kolejnego kierowcę (często przy długich trasach) trzeba uiścić dodatkową opłatę.

Podsumowując pamiętaj o przeznaczeniu pojazdu. Wybierasz się w długą trasę, może warto wybrać samochód wygodny. Inaczej wybieraj gdy chcesz załatwić sprawy na mieście. Wtedy wybierz małe zwinne auto, banalne do parkowania z małym zużyciem paliwa. Natomiast jeśli chcesz się dobrze zaprezentować, wybierz samochód bardziej wystawny.

Podobne artykuły
Rozrywka w sieci

Rozrywka w sieci

Zakupy przed wydaniem najnowszych kolekcji

Zakupy przed wydaniem najnowszych kolekcji

Holenderski karnawał

Holenderski karnawał

Władysław Podkowiński

Władysław Podkowiński

Alkoholizm u kobiet

Alkoholizm u kobiet