Nauka jazdy a kobieta

Nauka jazdy a kobieta

Nauka jazdy a kobieta. Cóż, dla niektórych jeszcze aktualnie, w 21 wieku, brzmi to jak oksymoron. Ale co dopiero w 18 wieku, czyli w wieku oświecenia? No... ale wtedy nie było jeszcze aut. Jednakże trzeba stwierdzić, że światopogląd naukowego postrzegania świat, uformowany już w oświeceniu, mimo że romantycy taki jak Juliusz Słowacki chcieli go złamać, wywarł wielki nacisk na nasze obecne myślenie.

I tak myślano również na początku 20 wieku, kiedy pojazdy rozpoczęły wchodzić w życie. No i kiedy zaczynały fascynować się nimi również panie. Kabriolety, czy inne cudeńka techniki, chciały być kierowane też przez płeć ładną. Co wówczas sądzili o tymże "normalni panowie"?

Jedno jest pewne, nauka jazdy u szczytu zaciekawienia motoryzacją nie była dla pani łatwa. Była ona kiepsko postrzegana. Warto przypomnieć, że kobiety uzyskały uprawnienia wyborcze dekretem z 18 listopada 1918 roku. Mógłby wówczas również prowadzić samochody. Jednak to w swym obszarze cywilizacyjnym. O Arabii Saudyjskiej uważa się, że kobiety i prawo jazdy to sprzeczność, ponieważ dziewczyna nie może prowadzić auto, ponieważ prowadzenie niekorzystnie oddziałuje na działanie jajników. Widocznie działanie silnika zakłóca działanie jajników, ale dokładnie raczej nie wiadomo, na czym to polega.

W czasie epoki oświecenia zaczęło się spostrzeganie mózgu kobiety jako inaczej działającego aniżeli umysł mężczyzny. Uważano wręcz, że kobiety z samiutkiego faktu bycia kobietami są osobami cierpiącymi umysłowo. Powstawało to z tego oczywiście, że były inne aniżeli faceci, a to, co inne, widzimy jako zagrażające. Dodatkowo dochodzi fakt, że kobiety od epoki po neolicie były uważane jako sakralne, co wychodziło z tegoż, że rodziły dzieci, a wtedy nie kojarzono faktu ojcostwa z urodzeniem dziecięcia, nie wiedziano, że dzieci są konsekwencją kontaktu seksualnego - oczywiście, można było się tego domyślać, jednak kultury tradycyjne nie wiedziały "nic na pewno".

Nauka jazdy a dziewczyna - a więc dopiero w latach dwudziestych 20 wieku kobiety mogły radować się w całości z prowadzenia samochodem, mogły szkolić się nauki jazdy oraz zdawać testy.

Podobne artykuły
Spinki do koszul

Spinki do koszul

Zakup ubrań przez Internet

Zakup ubrań przez Internet

Sposoby na nudę w sieci

Sposoby na nudę w sieci

Ciekawe oferty do osobistego ustalenia z ubezpieczalnią

Ciekawe oferty do osobistego ustalenia z ubezpieczalnią

Wychowanie dziecka w niepełnej rodzinie

Wychowanie dziecka w niepełnej rodzinie