Płyta OSB - przetestowana w budownictwie

Płyta OSB - przetestowana w budownictwie

Płyta OSB to produkt znany przede wszystkim w przemyśle meblarskim i budownictwie. Płyty OSB najszersze zastosowanie znajdują przy konstrukcji domów szkieletowych. Używa się je do poszycia ścian, dachów, posadzek i sufitów. (OSB-3 i OSB-4). Są montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domów. Układa się je na dachu, który ma być okryty dachówką bitumiczną. Nieraz służą do platformy ścian poddasza - jako tworzywo definitywnego wykończenia. Są również użytkowane do budowania posadzek na lagerach, ścianek działowych, przepierzeń, podestów z schodów. Ze powodu na niską stawkę kupna płyty OSB są wykorzystywane do struktur przejściowych, takich jak odgrodzenie placu budowli bądź zatkanie przelotów przy wykańczaniu stanu surowego. Pewnie właśnie dlatego kojarzą się z rozwiązaniami tanimi i czasowymi.

Koncept Jeśli ten materiał ma mnóstwo zalet, znikomą cenę, oraz przy tym jest zdrowy (w 90 % produkuje się z drewna), może warto spojrzeć na niego bez ostrzeżeń? W oczach (oraz dłoniach) projektantów niepowtarzalna powierzchnia płyty OSB nie jest akurat wadą. Na dużych powierzchniach wygląda wprost pasjonująco. Aplikowane drewniane wióry kształtują jej trochę matową łagodność. Faktura i wzór są zaczerpnięte z przyrody, która tak często inspiruje stylistów. Nikt ich jednak nie zaprojektował - pochodzą z procedury produkcji. Ze względu na realną barwę drewna produkt wydaje się ciepły. Z innej strony poprzez swoją budowlaną przemysłowość, pozbawienie dodatkowego wykończenia - jest również radykalnie naturalny. Te właśnie właściwości pociągają nietypowo działających projektantów, którzy poszukują opcji dla wypolerowanych warstw, gładkich ścian i stosowanych efektów, do jakich wszyscy dzisiaj jesteśmy przyzwyczajeni.

Płyty OSB do sfinalizowania - podpowiedzi. Farba - Płyty przystoi przykryć farbą lub lakierobejcą. Pozwala to zastąpić koloryt okleiny, ochraniając równocześnie jej charakterystyczną fakture. Lakier wodoodporny - Płyty OSB, które mogą być narażone na styk z wodą, powinny być solidnie zamalowane lakierem wodoszczelnym. Doskonale zrobić to przed montażem.

Podobne artykuły
Prześcieradło dla dziecka

Prześcieradło dla dziecka

Jaki system grzewczy trzeba zastosować?

Jaki system grzewczy trzeba zastosować?

Meblowanie po przeprowadzce. Nie zawsze uda się wszystko od razu

Meblowanie po przeprowadzce. Nie zawsze uda się wszystko od razu

Jakie akcesoria wybrać do łazienki?

Jakie akcesoria wybrać do łazienki?

Ciekawe oferty do osobistego ustalenia z ubezpieczalnią

Ciekawe oferty do osobistego ustalenia z ubezpieczalnią