Płyta OSB - przetestowana w budownictwie

Płyta OSB - przetestowana w budownictwie

Płyta OSB to produkt znany przede wszystkim w przemyśle meblarskim i budownictwie. Płyty OSB najszersze zastosowanie znajdują przy konstrukcji domów szkieletowych. Używa się je do poszycia ścian, dachów, posadzek i sufitów. (OSB-3 i OSB-4). Są montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domów. Układa się je na dachu, który ma być okryty dachówką bitumiczną. Nieraz służą do platformy ścian poddasza - jako tworzywo definitywnego wykończenia. Są również użytkowane do budowania posadzek na lagerach, ścianek działowych, przepierzeń, podestów z schodów. Ze powodu na niską stawkę kupna płyty OSB są wykorzystywane do struktur przejściowych, takich jak odgrodzenie placu budowli bądź zatkanie przelotów przy wykańczaniu stanu surowego. Pewnie właśnie dlatego kojarzą się z rozwiązaniami tanimi i czasowymi.

Koncept Jeśli ten materiał ma mnóstwo zalet, znikomą cenę, oraz przy tym jest zdrowy (w 90 % produkuje się z drewna), może warto spojrzeć na niego bez ostrzeżeń? W oczach (oraz dłoniach) projektantów niepowtarzalna powierzchnia płyty OSB nie jest akurat wadą. Na dużych powierzchniach wygląda wprost pasjonująco. Aplikowane drewniane wióry kształtują jej trochę matową łagodność. Faktura i wzór są zaczerpnięte z przyrody, która tak często inspiruje stylistów. Nikt ich jednak nie zaprojektował - pochodzą z procedury produkcji. Ze względu na realną barwę drewna produkt wydaje się ciepły. Z innej strony poprzez swoją budowlaną przemysłowość, pozbawienie dodatkowego wykończenia - jest również radykalnie naturalny. Te właśnie właściwości pociągają nietypowo działających projektantów, którzy poszukują opcji dla wypolerowanych warstw, gładkich ścian i stosowanych efektów, do jakich wszyscy dzisiaj jesteśmy przyzwyczajeni.

Płyty OSB do sfinalizowania - podpowiedzi. Farba - Płyty przystoi przykryć farbą lub lakierobejcą. Pozwala to zastąpić koloryt okleiny, ochraniając równocześnie jej charakterystyczną fakture. Lakier wodoodporny - Płyty OSB, które mogą być narażone na styk z wodą, powinny być solidnie zamalowane lakierem wodoszczelnym. Doskonale zrobić to przed montażem.

Podobne artykuły
Pierwsze ubezpieczenia w Polsce

Pierwsze ubezpieczenia w Polsce

Wychowanie dziecka w niepełnej rodzinie

Wychowanie dziecka w niepełnej rodzinie

Nauka jazdy a kobieta

Nauka jazdy a kobieta

Leczenie ziołami

Leczenie ziołami

Wybieranie pieniędzy z innego bankomatu

Wybieranie pieniędzy z innego bankomatu